Vdes veterani i arsimit dhe invalidi i luftës, Qazim Zekaj - Bota Sot
Vdes veterani i arsimit dhe invalidi i luftës, Qazim Zekaj

Kosova

Vdes veterani i arsimit dhe invalidi i luftës, Qazim Zekaj

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 13:54
Qazim Zekaj

Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë veterani i arsimit, njeherit invalid i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qazim Zekaj.

Qazim Zekaj njihet si veprimtar i shquar i çështjes kombetare, i cili dha kontribut të çmuar ne luftën për liri, duke u rreshtuar në Brigadën 113 “Mujë Krasniqi”.

Kontributi i tij në luftën për clirim kishte filluar qysh herët duke mos rreshtuar asnjëherë deri në luftën e fundit të UÇK-së.

Mbledhja koomemorative per veprimtarin e shquar Qazim Zekaj do të mbahet me 16 gusht duke filluar nga ora 15:00, ndersa ceremonia e varrimit mbahet nga ora 16:00 ,në fshatin Moistir të Komunës së Istogut. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...