Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 07:25
Ilustrim

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius. 

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje graduale, duke regjistruar vlera mbi normalen. 

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat