13 të rinj nga Kamenica lëshojnë Kosovën, bëjnë foton e fundit bashkë para nisjes

Kosova

13 të rinj nga Kamenica lëshojnë Kosovën, bëjnë foton e fundit bashkë para nisjes

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 15:24
Kamienica

Për shumëkënd, zgjidhje për jetë më të mirë nuk është Kosova. Komuna e Kamenicës po përballet me një fluks të madh ikjesh jashtë vendit, e kryesisht të rinj.

Vetëm gjatë ditës së djeshme 13 të rinj nga qyteti i Kamenicës, saktësisht nga lagjja e Malësisë, kanë lëshuar Kosovën. Ata janë nisur në drejtim të Kroacisë për një jetë më të mirë dhe pagë të dinjitetshme.

Siç shihet në foton e publikuar ata kanë bërë edhe fotografinë e fundit bashkë para largimit nga vendlindja.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat