Keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat

Kosova

Keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:49

Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21.

Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde.

Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator?

Sipas parashikimeve të motit 11 ditët e para të muajit shtator do të jenë të nxehta, ku temperaturat më e lartë do të jetë 27 gradë celsius.

Nga data 12 shtator pritet që temperaturat të shënojnë rënie.

Image

Ndërsa në Shqipëri gjatë muajit shtator pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat mesatare priten të jenë 27 gradë celsius, ndërsa ka ditë ku mund të shkojnë deri në 35 gradë celsius.

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat