Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë - Bota Sot
Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Kosova

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 07:31
Prishtinë

Këto janë disa nga aktivitetet kryesore

10:00 - Dita e tretë (e fundit) e Festës së Vjeljes së Rrushit “Hardh Fest” në Rahovec.

10:00 – Panairi i rushit, rakisë, verës dhe gastronomisë.

10:00 – Hardh Bike nëpër rrugë fushore.

11:00 – Be Hardh Fest, ku turistët do të kenë mundësi të përjetojnë një ditë pune në vjeljen e rrushit.

18:00 – Hardh Poezi te Muzeu i Qytetit, Rahovec.

Federata e Triathlonit dhe Komuna e Podujevës organizojnë “Kosova Sprint Triathlon” në disiplinat 750 m Not, 20 Km Çiklizëm dhe 5 Km Vrapim – Meshkuj dhe Femra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat