Festa në Rahovec vazhdon edhe sot

Kosova

Festa në Rahovec vazhdon edhe sot

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 07:55
Hardh Fest

Festë e madhe dhe me mijëra pjesëmarrës po vazhdon në Rahovec, ku po mbahet Hardh Fest.

Kjo është dita e tretë dhe e fundit e Festes së Vjeljes së Rrushit Hardh Fest, ku nga ora 10:00, do të hapet panairi i rrushit, rakisë, verës dhe gaztronimisë. Ndërsa, turistët do të kenë mundësi të përjetojnë udhëtimin me tren në pjesët më të bukura por edhe vjeljen e rrushit.

Gjithashtu do të ketë edhe digjej të ndryshëm dhe aktivitete për fëmijë por edhe demonstrimi i pjekjes së rakisë rreth kazanit. Ndërsa, nga ora 18:00 do të mbahet aktiviteti Hardh Poezi, në Muzeun e qytetit të Rahovecit.

Image

Kurse, në mbrëmje pritet një atmosferë mjaft e mirë, pasi do të jenë grupe të ndryshme muzikore.

Po ua sjellim disa fotografi nga festa që po ndodhë në Rahovec.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat