Meremetimi i shkollave në Komunën e Malishevës, në përfundim e sipër

Kosova

Meremetimi i shkollave në Komunën e Malishevës, në përfundim e sipër

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në kuadër të përgatitjeve të drejtorisë komunale për arsim në Komunën e Malishevës, për fillimin  e vitit të ri shkollor 2019-2020, është duke u bërë edhe meremetimi i objekteve shkollore, në ato objekte të cilat kanë nevojë për meremetim. Punimet në meremetimin e shkollave, e kanë inspektuar nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha dhe drejtori komunal i arsimit, Blerim Thaçi.

Berisha e Thaçi, janë ndarë të kënaqur me punimet e kryera deri më tani dhe kanë marrë zotimin nga operatori, se të dhjetë objektet shkollore, përfshi edhe çerdhen, do të jenë të gatshme për fillimin e vitit të ri shkollor.

Meremetimet në objektet shkollore është në përfundim e sipër.

Nënkryetari Berisha dhe drejtori Thaçi, janë takuar edhe me disa nga drejtorët e shkollave, me të cilët kanë biseduar për përgatitjet për fillimin sa më të mirë të vitit të ri shkollor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat