Veseli: Bajram Rexhepi punoi gjithë jetën për të nderuar emrin e Kosovës

Kosova

Veseli: Bajram Rexhepi punoi gjithë jetën për të nderuar emrin e Kosovës

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 10:31
Veseli kujton Rexhepin

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në dyvjetorin e vdekjes nderoi me respektin më të lartë Bajram Rexhepin, kryeministrin e parë të Kosovës së lirë.

“Ish-kryeministri Bajram Rexhepi u largua herët nga kjo jetë, duke lënë pas shëmbëlltyrën e një intelektuali dhe politikani modern, që gjithë jetën punoi për ta nderuar emrin e Kosovës dhe Mitrovicës”, tha Veseli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat