Seminari, të huajt mësojnë shqipen

Kosova

Seminari, të huajt mësojnë shqipen

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 21:34
Ilustrim

Disa student të huaj kanë ardhur në Prishtinë të mësojnë më shumë gjuhën shqipe, ndonëse e flasin rrjedhshëm.

Megjithatë, ata po dëshirojnë ta perfeksionojnë në kurset që po mbahen në kuadër të seminarit ndërkombëtarë të gjuhës dhe letërsisë shqipe.

Studentët nga vendet e ndryshme të botës kursin për mësimin e gjuhës shqipe që po mbahet në fakultetin filologjikë do ta ndjekin deri me 30 gusht, kur edhe përfundon seminari

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat