Thaçi: Mikeli dha kontribut të madh për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës - Bota Sot
Thaçi: Mikeli dha kontribut të madh për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës

Kosova

Thaçi: Mikeli dha kontribut të madh për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 21:02
Mikel Kuzhnini

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ngushëlloi për vdekjen e atdhetarit të çështjes kombëtare, Mikel Kuzhnini.

Kreu i shtetit deklaroi se Mikeli dhe familja e tij kanë dhënë kontribut të madh për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e veprimtarit dhe atdhetarit të shquar të çështjes kombëtare, Mikel Kuzhnini. Mikeli dhe familja e tij kanë dhënë kontribut të madh për çlirimin, pavarësinë, demokratizimin e Kosovës dhe afirmimin e shqiptarëve në arenën ndërkombëtare”, shkroi Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat