Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Kosova

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 09:15
Ilustrim

Pagesat për pensionistët e të gjitha kategorive për muajin gusht kanë dalë.

Kështu ka bërë të ditur Ministria në detyrë e Financave përmes një njoftimi për media.

“Ministria e Financave njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë ka bërë sot ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht për të gjitha kategoritë pensionale si dhe kategoritë tjera sociale”,  thuhet në njoftimin e MF-së. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat