Turisti mahnitet nga bukuritë e Rugovës: Këtu është si në Zvicër - Bota Sot
Turisti mahnitet nga bukuritë e Rugovës: Këtu është si në Zvicër

Kosova

Turisti mahnitet nga bukuritë e Rugovës: Këtu është si në Zvicër

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 20:51
Foto

Një turist ka ardhur që ta vizitojë Kosovën, e si shumë të tjerë, ai ka pasur fatin që t’i vizitojë bukuritë natyrore të Kosovës. E ndër to, ai ka vizituar edhe Bjeshkët e Rugovës.

Në videon të cilën e ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, ai ndër tjera tregon se sa vend i bukur është Kosova dhe se në malet e Rugovës është si në malet e Zvicrës.

Ndër tjera ai ka shkruar se sa herë që vjen në Kosovë mbetet gjithmonë e më i mahnitur, e këtë për arsye të thjeshta të cilat i ka renditur.

Arsyet janë nga më të ndryshmet, ndër të janë njerëzit e dashur, ushqimi i mirë.

Ai në fund shkruan për kosovarët se “ata janë të mrekullueshëm. Shumë prej tyre flasin anglisht, janë shumë të shoqërueshëm, punojnë shumë dhe shakaxhinj… Mendoj që duhet të ketë pak gjak irlandezi këtu” shkroi ai me humor. /Express

 

Kosovo High in the Rugova mountains surrounded by 13 picturesque litte villages Everytime I come here I am more and more amazed. Simple reasons 1. PEOPLE.. They are LOVELY in EVERY way 2. FOOD.... FORGET about diets 🙂, the food is clean and SO tasty... Just just can't stop eating 3. SCENERY.. There are hidden gems here off the beaten track and sooooooo nice Oh and did I mention the Kosovar People 😉 They are amazing... Lots of people speak English.. They are so friendly hardworking and funny..... I think there must be some Irish blood down here somewhere 🙂 Come visit.... You will be amazed

Posted by 1 Eye on the World- around the world adventure on Thursday, August 22, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat