Frashër Krasniqi thotë se punëtorët e sektorit privat në Kosovë po shfrytëzohen - Bota Sot
Frashër Krasniqi thotë se punëtorët e sektorit privat në Kosovë po shfrytëzohen

Kosova

Frashër Krasniqi thotë se punëtorët e sektorit privat në Kosovë po shfrytëzohen

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 20:59
Frashër Krasniqi

Anëtari i PSD’së, Frashër Krasniqi, me anë të një postimi në Facebook ka thënë se punëtorët e sektorit privat në Kosovë po shfrytëzohen dhe shteti nuk po i mbron ata.

“A e dini sa ditë në javë punojnë punon një kamarier; sa ditë ka pushim dhe sa pak paguhet?” , ka shkruar ai.

“Kosovës i duhet një shtet që i mbronë punëtorët e sektorit privat nga shfrytëzimi!”.

 
Kushtet e punës në sektorin privat janë të papranueshme

A e dini sa ditë në javë punon një kamarier; sa ditë ka pushim dhe sa pak paguhet? Kosovës i duhet një shtet që i mbronë punëtorët e sektorit privat nga shfrytëzimi!

Posted by Frashër Krasniqi on Wednesday, August 21, 2019

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...