Gjatë kësaj jave do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara - Bota Sot
Gjatë kësaj jave do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara

Kosova

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 06:16
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë javës që do të vij do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara. 

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëviz ndërmjet 24-28 gradë Celsius. 

Në viset malore dhe për gjatë tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. 

Do të fryjë erë e lehë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...