Limaj kujton 11 shtatorin: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve - Bota Sot
Limaj kujton 11 shtatorin: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

Kosova

Limaj kujton 11 shtatorin: Kosova është e rreshtuar krah ShBA-ve

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 13:49
Sulmet e 11 shtatorit

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA.

Limaj thotë se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre, ndërsa ka shtuar se vendi jonë është i rreshtuar krah ShBA-ve.

Postimi i Limajt: 

18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA ku humbën jetën një numër i madh i qytetarëve të pafajshëm nga e mbarë bota. Qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre. Kosova është rreshtuar krah SHBA-ve dhe botës demokratike në luftën kundër terrorizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...