Ndërroi jetë Sadik Batusha, babai i dy dëshmorëve të Kombit nga fshati Baballoq - Bota Sot
Ndërroi jetë Sadik Batusha, babai i dy dëshmorëve të Kombit nga fshati Baballoq

Kosova

Ndërroi jetë Sadik Batusha, babai i dy dëshmorëve të Kombit nga fshati Baballoq

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 19:57
Sadik Batusha

Ka ndërruar sot jetë në moshën 93 vjeçare Sadik Cenë Batusha, babai i dy dëshmorëve të kombit nga fshati Baballoq i Deçanit.

Sadik Batusha është babai i dëshmorit të parë të Baballoqit, Ramiz Batusha dhe dëshmorit tjetër, Asllan Batusha që u vra në Gjakovë.

Sadik Batusha do të varroset nesër, më datë 15 shtator në varrezat e fshatit Baballoq në orën 14.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...