I riu nga Kamenica që bën shpikje robotike nga riciklimi

Kosova

I riu nga Kamenica që bën shpikje robotike nga riciklimi

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 14:48
Gëzim Morina

Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndryshme robotike.

Disa shpikjet e tij janë: pajisje për t’i trembur qentë, dronë, aeroplanë të vegjël etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat