LDK-ja s'kishte dilema për kandidimin e Vjosa Osmanin - Bota Sot
LDK-ja s'kishte dilema për kandidimin e Vjosa Osmanin

Kosova

LDK-ja s'kishte dilema për kandidimin e Vjosa Osmanin

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 00:44
Florian Dushi

Florian Dushi folur për Vjosa Osmanin ai ka thënë se nuk kishte dilema në kandidimin e saj.

“Në Kryesinë Qendrore dhe në Këshillin e Përgjithshëm, e veçmas në Kryesi, janë diskutuar disa emra që janë përmendur si kandidat për kryeministër, aty kanë qenë edhe Lutfi Haziri dhe Kujtim Shala. Fakti që edhe z. Haziri u tërhoq dhe doli në përkrahje të znj. Osmani e bëri shumë të lehtë këtë çështje”, ka thënë Dushi.

Kur ka folur për kandidaturën e parë të një gruaja ai ka thënë se “ka një numër gjërash LDK-ja i bën për herë të parë”.

“Edhe në mënyrën se si i organizon zgjedhjet e brendshme, edhe se si kryetari partisë lëshon rrugë për kandidatët e tjerë, por edhe tash se si kandidon një grua për kryeministre”, ka thënë ai.

Kur e ka krahasuar me kandidatët e tjerë për kryeministër, Dushi është ndalur te Kadri Veseli, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj.

“Ata janë figura të sprovuara madje edhe të konsumuar në atë që kanë çfarë kanë për të ofruar”, ka thënë Dushi.

Duke folur për angazhimin personal në rast se arrin të bëhet deputet, Dushi ka thënë se duke qenë jurist me profesion, angazhimi i tij më i madh do të ishte në sundimin e ligjit.

“Të gjitha investimet tjera janë të kota, nëse ne nuk angazhohemi që të ndërtojmë shtetin ligjor”, ka thënë Dushi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...