FSK realizon me sukses marshimin “Gjeravica 2019” - Bota Sot
FSK realizon me sukses marshimin “Gjeravica 2019”

Kosova

FSK realizon me sukses marshimin “Gjeravica 2019”

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 15:56
Marshimi i FSK

Pjesëtarët e Kompanisë së Taskë Forcës së Kërkim shpëtimit të Regjimentit të Mbrojtjes Civile (RMC) të Forcës së Sigurisë të Kosovës, në bazë të planit të trajnimeve dhe aktiviteteve për vitin 2019, kanë realizuar marshimin kondicional “Gjeravica 2019” më shumë se 15 km të gjatë.

Marshimi i njësisë së forcës operative u realizua në kushte jo të mira atmosferike, në një lartësi mbidetare prej 2656 metrash, nga Bjeshka e Junikut deri në majë të Gjeravicës.

Marshimi kishte për qëllimi përgatitjen fizike të pjesëtarëve të FSK-së në përballje me sfidat. Të gjithë pjesëtarët e kësaj kompanie arritën që me sukses të realizonin këtë marshim mjaft sfidues.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...