Mjekë holandezë sot dhe nesër në QKUK - Bota Sot
Mjekë holandezë sot dhe nesër në QKUK

Kosova

Mjekë holandezë sot dhe nesër në QKUK

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 07:47
Gertjan Kaspers

Prof. Gertjan Kaspers, Onkolog Pediatrik, Drejtor i Akademisë së Qendrës Princesha Maxima në Holandë dhe Dr. Martine van Grotel do të qëndrojnë sot dhe nesër në Prishtinë.

Ata kanë ardhur për të punuar dhe për të shkëmbyer njohuritë dhe ekspertizën e tyre me mjekët e departamentit të Hemato-Onkologjisë Pediatrike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Kaspers që nga fillimi është Ambasador i “Care for Kosovo Kids” me ndihmën e të cilit Kosova është bërë pjesë e Outreach Program të Qendrës Princesha Maxima, qendra më e madhe onkologjike pediatrike në Evropë.

Prof. Gertjan Kaspers është i njohur për trajtimin e fëmijëve të diagnostikuar me kancer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...