Kjo është komuna që PDK po fiton bindshëm - Bota Sot
Kjo është komuna që PDK po fiton bindshëm

Kosova

Kjo është komuna që PDK po fiton bindshëm

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 21:01
Foto

Bastion i sigurt e i pathyeshëm për Partinë Demokratike të Kosovës vazhdon të jetë komuna e Skenderajt.

Komisioni Qendror Zgjedhor njofton se deri më tani në këtë komunë janë numëruar 92% të votave dhe prinë bindshëm PDK e Kadri Veselit me 13 mijë vota apo 76%.

Tutje, për nga numri i votave në Skenderaj renditet Lëvizja Vetëvendosje me 1 mijë e 280 vota apo 7% dhe e treta është Nisma Socialdemokrate, 1 mijë e 82 vota apo 6%.

Lidhja Demokratike e Kosovës është e katërta me vetëm 876 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat