Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë - Bota Sot
Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Kosova

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 00:47
Foto ilustrim

Fusha të presionit të lartë që ndodhen mbi rajonin tonë do të përmirësojnë motin në ditët në vijim, me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Ndërsa ditën e mërkurë rryma të ngrohta ajrore që do depërtojnë nga Mesdheu do të favorizojnë rritje të temperaturave maksimale mbi vlera mesatare.

8.10.2019 – Pas mëngjesit të ftohtë, gjatë ditës mot kryesisht me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-8m/s. Indeksi UV: 4.
9.10.2019 – Mot më i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 4-10m/s. Indeksi UV: 4.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat