Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Kosova

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 07:47
Ilustrim

Ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme.

– Projekti “Rinia, punësimi dhe aftësimi profesional” përmes GIZ gjerman në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit organizon konferencën me temë “Arsimi dhe Aftësimi Profesional”. (Sheshi 21, ora 9:30)

– Kryesuesja e Misionit e EU EOM në zgjedhjet e parakohshme, Viola von Cramon-Taubadel organizon konferencën e parë për shtyp parlamentare 2019 në Kosovë. (Hotel Swiss Diamond, ora 9:45)

– Zyra e Bankës Botërore në Kosovë bën prezentimin e numrit më të ri, Vjeshtë 2019, të Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkanin Perëndimor. (Hotel Sirius, ora 12:00)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat