Arsim Kastrati është në gjendje të rëndë shëndetësore – ka nevojë për ndihmën tuaj - Bota Sot
Arsim Kastrati është në gjendje të rëndë shëndetësore – ka nevojë për ndihmën tuaj

Kosova

Arsim Kastrati është në gjendje të rëndë shëndetësore – ka nevojë për ndihmën tuaj

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 23:20
Arsim Kastrati

Familja e dëshmorit të lirisë, Esat Katratit nga Zatriqi i Rahovecit ka nevojë urgjentisht për ndihmë për shërimin e djali të vetëm të kësaj familje, Arsim Kastratit.

Arsimi ka nevojë për trajtim dhe transplantim jashtë vendit, mirëpo shumë prej 72 mijë euro është e pa përballueshme për familjen.

Nëna e Arsimit ka kërkuar ndihmë nga njerëzit e vullnetit të mirë, bamirësve të të gjitha shtresave të shoqërisë, përfshirë edhe ata të mundësive modeste dhe me zemër të madhe që ta ndihmojnë.

Familja e Arsimit ka hapur një xhirollogari ku ju mund të kontribuoni për shërimin e Arsimin.

Çdo ndihmë e juaja, zvogëlon shumën dhe rritë mundësinë e trajtimit jashtë vendit të Arsimit.

Për ta ndihmuar Arsimin, restorant “Bjeshka” në Rahovec do të organizoj mbrëmje humanitare të enjten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat