Banorët ndihen të rrezikuar nga kanalizimi i hapur - Bota Sot
Banorët ndihen të rrezikuar nga kanalizimi i hapur

Kosova

Banorët ndihen të rrezikuar nga kanalizimi i hapur

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 10:29
Suharekë

​Një plan i rrezikshëm infrastrukturor është bërë në fshatin Greikoc të Suharekës, gjegjësisht në Lagjen e Kicajve.

Rruga e destinuar për automjete dhe trotuarit “ndahet” kanalizimi i cili është i hapur dhe përveç kundërmimit, paraqet rrezik të madh si për këmbësorët ashtu edhe për drejtuesit e veturave.

Banorët s hprehën të shqetësuar për rrezikun që iu kanoset atyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat