Aksidenti i djeshëm fatal në Podujevë: Familja Zeqiri ia falë gjakun familjes Bryma - Bota Sot
Aksidenti i djeshëm fatal në Podujevë: Familja Zeqiri ia falë gjakun familjes Bryma

Kosova

Aksidenti i djeshëm fatal në Podujevë: Familja Zeqiri ia falë gjakun familjes Bryma

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 18:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sheqir Zeqiri, u godit për vdekje nga një veturë dje në hyrje të Podujevës.

Rasti ka ndodhur në orën 17:25, në magjistralen Podujevë-Prishtinë (te Qershijat e Llapashticës).

Sot, i ndjeri është varrosur, ndërsa familja Zeqiri ka bërë një gjest mjaftë human.

Familjarët ia kanë falur gjakun familjes së shoferit që ia shkaktoi vdekjen Sheqirit.

Ceremonia e pajtimit mes familjarëve Zeqiri dhe Bryma u bë në prezencë të prijësve fetar dhe personaliteteve të tjera.

Image
Këmbësori që u godit për vdekje
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat