Diplomimi i ushtarëve të rinj të Kosovës përmes fotove - Bota Sot
Diplomimi i ushtarëve të rinj të Kosovës përmes fotove

Kosova

Diplomimi i ushtarëve të rinj të Kosovës përmes fotove

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 07:13
Pamje nga diplomimi

Gjatë ditës së djeshme në kazermën “Adem Jashari”, 337 rekrutë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës bën betimin.

Kjo është gjenerata e dytë e FSK-së pas trajnimit bazik nëntë javorë Komandën e Stërvitjes në Ferizaj.

 Nga këta rekrutë të rinj, 251 ishin meshkuj, 47 femra dhe 38 pjesëtarë nga radhët e komuniteteve.

Më poshtë mund ta shihni diplomimin e ushtarëve të rinj përmes fotografive.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat