Ky është moti për nesër në Kosovë - Bota Sot
Ky është moti për nesër në Kosovë

Kosova

Ky është moti për nesër në Kosovë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 00:46
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë.

Nga IHMK kanë thënë se do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat