Sot në të gjitha xhamitë e Kosovës mblidhen mjete financiare si ndihmë për Shqipërinë - Bota Sot
Sot në të gjitha xhamitë e Kosovës mblidhen mjete financiare si ndihmë për Shqipërinë

Kosova

Sot në të gjitha xhamitë e Kosovës mblidhen mjete financiare si ndihmë për Shqipërinë

Më: 29 nëntor 2019 Në ora: 09:12
Foto

Në të gjitha xhamitë e Kosovës sot do të grumbullohen mjete financiare.

Kjo do të bëhet pas faljes së Namazit të Xhumasë dhe qëllim ka që të ndihmohen të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Namazi i Xhumasë nisë në orën 12:00 nëpër të gjitha xhamitë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat