Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit - Bota Sot
Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit

Kosova

Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 12:02

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit 2019.

Drejtori i AKK, Shaip Havolli, tha se Agjencia Kundër Korrupsionit, gjithmonë është munduar që t’i dalë në ndihmë shoqërisë civile në luftimin e korrupsionit dhe sipas tij kjo ekspozitë paraqet gjendjen reale të korrupsionit në Kosovë.

Çmimi i parë për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit i takoi Selviana Hysenajt, i dyti Valdrin Fetahut ndërsa i treti Alban Dragoshi

Çmimin e parë Selviana Hysenaj, i dyti për Valdrin Fetahu, kurse çmimi i tretë për Alban Dragoshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat