Lansohet ndërlidhja e sistemeve elektronike të prokurorive dhe policisë - Bota Sot
Lansohet ndërlidhja e sistemeve elektronike të prokurorive dhe policisë

Kosova

Lansohet ndërlidhja e sistemeve elektronike të prokurorive dhe policisë

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 06:50
Ilustrim

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) do të bëj lansimin e ndërlidhjes së sistemeve elektronike të Prokurorit të Shtetit, prokurorive dhe Policisë së Kosovës.

Ndërlidhja e sistemeve elektronike të Prokurorit të Shtetit, prokurorive dhe Policisë së Kosovës, do të ndikojë në shkëmbimin elektronik të dhënave në mënyrë më të shpejtë, të sigurt dhe më efikase.

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë Bahri Hyseni, Kryesues i KPK-së; Aleksandër Lumezi, Kryeprokuror i Shtetit dhe Rashit Qalaj – Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat