Qendresa Mazreku nga Malisheva, niset për Turqi - Bota Sot
Qendresa Mazreku nga Malisheva, niset për Turqi

Kosova

Qendresa Mazreku nga Malisheva, niset për Turqi

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 15:51
Qendresa Mazreku

“Shoqërija e Bashkuar” ka njoftuar se mbrëmë Qendresa Mazreku, nga Malisheva, është nisur për shërim në Stamboll të Turqisë. Donatori i cili po bënë pagesën për fillimin e disa egzaminimeve është një person anonim, këtë e konfirmon aktivisti i nderuar, Nuridin Hoxha, në faqen e tij zyrtare në facebook.

Qendresa Mazreku, 22 vjeçarja e cila vie nga komuna e Malishevës vuan nga një sëmundje e rëndë. Ajo vite më parë u detyrua ta lë shkollën si rezultat i problemeve shëndetësore.

Ky është njoftimi i plotë:

Lajm i mirë: Qëndresa Mazreku nga Malisheva po niset për në Istambull të Turqisë, Donatori është një përson Anonim, i cili bën pagesën për fillimin e disa egzaminimeve për Qëndresën po ashtu ka dëshir që nëse i japin shpresē per sherimin e Qëndresës ka vullnetin i vetëm ta mbaroj punën me pagesën

‘Zoti ju shpërbleftë gjithve jeni shum njerëz të mirë jam krenar me popullin tim Kosovar’kaq shum jan-Angazhuar dhe kan kerkuar me i dal në ndihmë Qëndresës 22 vjeqare nga Malisheva

Respekt shum Respekt për të gjith-Por donatori jon si çdoher qe na i mer’rastet të cilat e prekin ‘ në shpirtin e mirë që ka, i mer përsipër ‘Zoti e bekoftë Amin, kurse ne jemi vetëm shërbëtor. Gjithashtu edhe

Lumturije Berisha- nga Malisheva pasi që ka kryer- Transplantin po e dërgojm për një Kontrollë-pasi që ka kaluar, Rezikun per jetën…!
“Shoqërija e Bashkuar” çdo premtim e realizon me ndihmën e ‘Zotit,”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat