Parashikimi i motit për ditën e nesërme - Bota Sot
Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kosova

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Më: 23 janar 2020 Në ora: 20:09
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditën e nesërme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.Në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, kurse vende-vende parashihet të ketë mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius.

Po ashtu, do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat