Parashikimi i motit, bien temperaturat - Bota Sot
Parashikimi i motit, bien temperaturat

Kosova

Parashikimi i motit, bien temperaturat

Më: 14 mars 2020 Në ora: 22:02
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-9m/s. Java e ardhshme paraqitet pa reshje dhe me rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme”, njofton IHMK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat