Vushtrria ndan 200.000 euro për përballimin e situatës me COVID-19 - Bota Sot
Vushtrria ndan 200.000 euro për përballimin e situatës me COVID-19

Kosova

Vushtrria ndan 200.000 euro për përballimin e situatës me COVID-19

Nga: A.SH Më: 26 mars 2020 Në ora: 17:45
Xhafer Tahiri

Komuna e Vushtrrisë, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme për përballjen e situatës me COVID-19.

Nga kjo mbledhje janë ndarë 200.000 euro përballimin e situatës emergjente si rezultat e pandemisë Coronavirus.

Postimi në Facebook:

Në mbledhjen e jashtëzakoshme të Kuvendit Komunal të Vushtrrisë, miratua propozim vendimi që të ndahen 200.000 euro për përballimin e situatës emergjente si rezultat e pandemisë Coronavirus.
Dua të falenderoj të gjithë asambleistët e të gjitha grupeve politike të Vushtrrisë që unanimisht e përkrahen këtë propozim si dhe masat tjera të ndërmarra nga Shtabi Emergjent Komunal.
Do ta fitojmë edhe këtë betejë, bashkë!

#Papanikë #Mekujdes #rrinshpi #coronavirus

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat