​Nga 300 euro për fëmijët pa përkujdesje prindërore në Lipjan - Bota Sot
​Nga 300 euro për fëmijët pa përkujdesje prindërore në Lipjan

Kosova

​Nga 300 euro për fëmijët pa përkujdesje prindërore në Lipjan

Më: 5 maj 2020 Në ora: 18:19
Ilustrim

Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti ka marrë sot vendim për të subvencionuar me nga 300 euro fëmijët pa përkujdesje prindërore në këtë komunë.

Mjetet do të ndahen nga subvencionet e zyrës së kryetarit dhe në bashkëpunim me Qendrën për Punë Sociale do të vazhdojë kujdesi edhe në të ardhmen për këtë kategori, ka shkruar Ahmeti në një postim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat