Kosovës iu shtuan edhe 14 qytetarë brenda 24 orëve - Bota Sot
Kosovës iu shtuan edhe 14 qytetarë brenda 24 orëve

Kosova

Kosovës iu shtuan edhe 14 qytetarë brenda 24 orëve

Më: 18 maj 2020 Në ora: 14:25
Ilustrim

Brenda 24 orëve Kosovës i janë shtuar edhe 14 foshnjë.

Kështu ka bërë të ditur, zëdhënësi i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, Shpend Fazliu.

Nga këto 14 lindje që kanë ndodhu 3 kanë qenë me operacion.

Numër më ta madh të lindjeve ka pasur të premten e të shtunën.

Në bazë të statistikave nga QKUK, të premten ka pasur 39 lindje, ndërsa të shtunën 21 lindje.

“Sa i përket lindjeve, bazuar në raportet e Klinikës së Gjinekologjisë, të premten ka pasur 39 lindje, 13 prej tyre me operacion, të shtunën ka pasur 21 lindje, 4 prej tyre me operacion dhe në 24 orët e fundir 14 lindje, tre prej tyre me operacion”, ka thënë Fazliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat