Pavarësisht ngritjes së temperaturave, në Kosovë do të ketë prapë shi - Bota Sot
Pavarësisht ngritjes së temperaturave, në Kosovë do të ketë prapë shi

Kosova

Pavarësisht ngritjes së temperaturave, në Kosovë do të ketë prapë shi

Më: 4 qershor 2020 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës, kryesisht pasdite parashihen të shoqërohen me shi.

Të premten parashihen riga lokale, ndërsa të shtunën, shi me intensitet mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat