Nesër rikthehen reshjet e shiut në Kosovë, shoqërohen edhe me rrufe - Bota Sot
Nesër rikthehen reshjet e shiut në Kosovë, shoqërohen edhe me rrufe

Kosova

Nesër rikthehen reshjet e shiut në Kosovë, shoqërohen edhe me rrufe

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 19:36
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në Kosovë.

IHMK njofton se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat