Mot sot, vranët dhe me reshje shiu - Bota Sot
Mot sot, vranët dhe me reshje shiu

Kosova

Mot sot, vranët dhe me reshje shiu

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 07:53
Ilustrim

Parashikimi i motit për sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se do të vazhdojë situata meteorologjike të mbetet e paqëndrueshme.

IHK njofton se kjo është si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferike, duke krijuar kushte për formimin e vranësirave të çrregullta të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe vende-vende me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-8 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat