Konfirmohet rasti i parë i infektuar me COVID-19 në këtë Komunë të Kosovës - Bota Sot
Konfirmohet rasti i parë i infektuar me COVID-19 në këtë Komunë të Kosovës

Kosova

Konfirmohet rasti i parë i infektuar me COVID-19 në këtë Komunë të Kosovës

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 20:28
Foto ilustrim

Sot është konfirmuar rasti i parë i infektuar me COVID-19 në Komunën e Junikut.

Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Junikut, përmes së cilit thonë se i infektuari është rast kontakti.

“Menjëherë pas komfirmimit është vetëizoluar sipas rekomadimeve të IKSHPK-së, për çka lutemi ta kaloj ëlehtë luftën me COVID-19 dhe shpresojmë që numri i rasteve aktive të shkojë drejt rënies”, shkruhet në njoftimin e komunës.

“Lusim qytetarët për kujdes dhe respektim të masave mbrojtëse, pasiqë ka raste të të infektuarve që nuk shfaqin simptoma, andaj na mbetet t’i respektojmë masat mbrojtëse:

❗️Respekto distancën

❗️Vendos maskën

❗️Pastro duart rregullisht

❗️Shmang kontaktet e panevojshme, shtrëngimin e duarve

❗️Vetëizolohu në rast kontakti me të infektuar ❗️Kujdes po, Panik jo”, përfundon njoftimi i tyre. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat