Nga 86, Malisheva me vetëm 8 raste aktive me COVID-19 - Bota Sot
Nga 86, Malisheva me vetëm 8 raste aktive me COVID-19

Kosova

Nga 86, Malisheva me vetëm 8 raste aktive me COVID-19

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 08:18
Foto Ilustrim

Sot janë bërë pesë teste nga Komuna e Malishevës për COVID-19, prej të cilave tri kanë rezultuar negative, ndërsa dy pozitive.

Rastet janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në publikimin e rezultateve të sotme dhe përmes komunikimit zyrtar me Komunën e Malishevës.

Nga data 14 mars e deri më tani në Komunën e Malishevës me koronavirus janë prekur 86 persona, prej tyre 76 janë shëruar, 8 raste janë aktive dhe dy kanë përfunduar me fatalitet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat