​Italia do të sjellë ekipin mjekësor-ushtarak në mbështetje të Kosovës kundër Covid-19 - Bota Sot
​Italia do të sjellë ekipin mjekësor-ushtarak në mbështetje të Kosovës kundër Covid-19

Kosova

​Italia do të sjellë ekipin mjekësor-ushtarak në mbështetje të Kosovës kundër Covid-19

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 20:24
Ilustrim

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, sot pati një telefonatë të frytshme me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj, ku u diskutua për bashkëpunimin dypalësh, për dialogun Kosovë-Serbi dhe emergjencën COVID, duke përfshirë ekipin mjekësor-ushtarak në ardhje për të mbështetur përpjekjet e Kosovës kundër virusit.

Kështu ka shkruar në Tëitter, ambasadori i Italisë në Kosovë, Nikola Orlando, i cili ka theksuar se partneriteti është gjithnjë në rritje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat