Këto janë komunat ku sot u konfirmuan rastet e reja me COVID-19

Kosova

Këto janë komunat ku sot u konfirmuan rastet e reja me COVID-19

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 16:22
Foto ilustrim

Edhe 181 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Si rëndom, edhe sot më së shumti raste u shënuan në kryeqytet, gjithsej 87.

Prishtina pasohet nga Prizreni me 13 raste, Podujeva me 12 dhe Gjilani me 12.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 87 raste, komuna Prizren 13 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Lipjan 9 raste, komuna Drenas 8 raste, komuna Viti 8 raste, komuna Fushë Kosovë 7 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Graçanicë, Han i Elezit, Klinë, Kllokot, Malishevë, Mitrovicë, Skenderaj dhe Vushtrri”, thuhet në raportin e IKSHPK-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat