E pazakonshme: Rrafshi i Kosovës kalon Dukagjinin me sasinë e reshjeve - Bota Sot
E pazakonshme: Rrafshi i Kosovës kalon Dukagjinin me sasinë e reshjeve

Kosova

E pazakonshme: Rrafshi i Kosovës kalon Dukagjinin me sasinë e reshjeve

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 15:29
Foto ilustrim

Së fundi, me reshjet që përshkuan gjithë territorin e Kosovës ka ndodhur diçka e pazakontë.

Besim Aliu, koordinator dhe parashikues i motit në IHMK thotë se statistikat nëpër komuna për reshjet në metër katrorë kanë ndryshuar.

“Këto reshje janë nga data 1- 8 korrik 2020. E sheh çfarë anomalie, jemi mësu në Dukagjin me pas më shumë reshje se në Rrafshin e Kosovës, por tani ndodhi e kundërta”, thotë Aliu.

Në paragrafin e më poshtëm gjeni statistikat e reshjeve nëpër Kosovë sipas komunave, prej të cilave shihet se më së shumti ka patur në Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat