Sot diell, ndërsa nesër shi me bubullima - Bota Sot
Sot diell, ndërsa nesër shi me bubullima

Kosova

Sot diell, ndërsa nesër shi me bubullima

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 06:40
Ilustrim

Ditëve në vijim parashihet të mbajë mot më i nxehtë, të martën kryesisht me diell, e ditën e mërkurë afrimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, do të shtoj vransirat, të cilat pasdite do të shoqërohen edhe me rrebeshe shiu dhe bubullima.

Në ditët e fundjavës sërish pritet destabilizim i motit, me kushte për rrebeshe shiu dhe bubullima.

Indeksi i rrezeve UV në vlera shumë të larta.

11.08.2020 - Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite përreth viseve malore mundësi për ndonjë rrebesh të izoluar shiu. Temperaturat në vise të ulëta 15C deri 31C, e në vise malore 13 deri 24C. Do të fryejë erë e lehtë nga veriu-verilindja 2-4m/s. Indeksi UV: 8.

12.08.2020 - Nxehtë dhe pjesërisht vranët. Orëve të pasdites priten zhvilleme të rrebesheve të shpërndara me bubullima. Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten nga 16C deri 29C, e në vise malore 13C deri 22C. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriu-verilindja 3-7m/s. Indeksi UV: 8.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat