​42 raste me Covid-19 aktive në Malishevë - Bota Sot
​42 raste me Covid-19 aktive në Malishevë

Kosova

​42 raste me Covid-19 aktive në Malishevë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 15:53
Ilustrim

Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar edhe 3 raste të reja me COVID-19 në territorin e Komunës së Malishevës. Kjo është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunikimin zyrtar me Komunën e Malishevës.

Numri i rasteve aktive në Komunën e Malishevës, është 42 raste, ndërsa 3 rastet e reja vijnë sipas këtyre tri vendbanimeve, Turjakë, Senik dhe Banjë.

Gjendja me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga 14.03.2020 e deri më sot, janë regjistruar 161 raste të prekur me COVID-19, prej tyre 107 janë shëruar, 42 janë raste aktive dhe 12 persona kanë humbur jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat