​6 të shëruar dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Kosova

​6 të shëruar dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 15:55
Ilustrim

Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar 3 raste të reja në Komunën e Malishevës.

Kjo është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunikimin zyrtar me Komunën e Malishevës, sipas së cilës rastet e reja janë nga Turjaka, Seniku dhe Banja.

Nga 14 marsi e deri më tash në Komunën e Malishevës me koronavirus janë konfirmuar 161 raste, prej tyre 107 janë shëruar, 42 janë raste aktive dhe 12 persona kanë vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat