Banorët në “Sofali” kanë 15 orë pa energji elektrike - Bota Sot
Banorët në “Sofali” kanë 15 orë pa energji elektrike

Kosova

Banorët në “Sofali” kanë 15 orë pa energji elektrike

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 17:19
Foto ilustrim

Banorët në lagjen “Sofali” të kryeqytetit kanë 15 orë pa energji elektrike dhe kjo sipas KEDS-it po ndodhë për shkak të një prishje.

Disa prej këtyre banorëve i kanë thënë KosovaPress-it se energjia është ndalur në ora 01:00 të mëngjesit të datës së sotme.

Ata thonë se situata është e papërballueshme dhe kanë kërkuar nga KEDS që të rikthejnë energjinë elektrike sa më shpejtë.

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, tha për KosovaPress, se ka pasur prishje në rrjetin nëntokësor dhe është duke u punuar. Ai tha se dëmi ka qenë i madh dhe është dashur kohë për ta rregulluar.

Megjithatë, Buzhala premtoi se energjia do të rikthehet shumë shpejtë në këtë lagje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat