​Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Kosova

​Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Më: 22 shtator 2020 Në ora: 07:25
Ilustrim

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një ditë makinat e tyre, të cilat emetojnë lëndë të dëmshme për organizmin dhe si një përpjekje për të kontribuar në mbrojtje të mjedisit.

Që prej vitit 1988 në Paris ka filluar të festohen kjo ditë dhe brenda katër viteve ka arritur të bëhet Dita Botërore e Lëvizjes pa Makina në të gjithë botën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat